Kultura dostępna

Plakat promujący projekt „Wiedzieć więcej – Historia i kultura dostępne dla wszystkich”. Na górze zdjęcie osób oglądających eksponaty w galerii sztuki. Poniżej tekst zapraszający na wydarzenia kulturalne z wykorzystaniem tyflografik. Wymienieni są partnerzy projektu, w tym muzea i galerie sztuki w Polsce. Na dole znajdują się loga fundacji "Szansa – Jesteśmy Razem" oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.Projekt "Kultura dostępna" ma na celu aktywizację oraz włączenie osób z niepełnosprawnością w sferę kultury społeczności lokalnych i całego kraju, promocję wiedzy o historii i dziedzictwie naszego zróżnicowanego społeczeństwa.

W ramach projektu zrealizujemy wielowątkowe zadanie. Zorganizujemy 5 spotkań z kulturą i sztuką oraz 8 lekcji kulturalnych dla beneficjentów z ośmiu tyflopunktów Fundacji. Zorganizujemy 8 wyjątkowych wizyt w instytucjach kultury podczas których dokonamy merytorycznej oceny przystosowania placówek do zwiedzania przez osoby z niepełnosprawnością wzroku oraz opracujemy strategie dostosowania merytorycznego oferty kulturalnej konkretnych placówek. Przygotujemy album pt. „Dotknij kultury z Szansą”, który będzie wsparciem podczas lekcji edukacyjnych, a następnie posłuży jako pomoc w obsłudze gości z niepełnosprawnością w ośmiu uczestniczących w projekcie instytucjach kultury.

Do udziału zaprosiliśmy:

• Galeria BWA - Zielona Góra