Wystawę organizujemy od pierwszej edycji Konferencji w roku 1999. Wtedy mieliśmy ok. 600 gości zwiedzających oraz 8 stoisk producentów i sprzedawców rozwiązań, które dają niewidomym i słabowidzącym dostęp do informacji, a dzięki temu możliwość kształcenia, znalezienia pracy, dysponowania własnymi pieniędzmi i zajmowania godnego miejsca w rodzinie i swojej lokalnej społeczności. Mamy czym się chwalić. Wystawa z roku na rok rozwijała się!

Konferencyjne i wystawiennicze rekordy:

• 33 spotkań wojewódzkich (konferencji i imprez integracyjnych), stanowiących spójną całość REHA
  • ok. 3000 uczestników podczas 3 dni centralnego spotkania
  • ok. 6000 uczestników spotkań w całym kraju
  • 62 wystawców
  • 70 zatrudnionych pracowników
  • 245 wolontariuszy
  • 885 beneficjentów projektu goszczących w warszawskich hotelach
  • 21 zagranicznych delegacji.

Wystawcy prezentują się w Sali Starzyńskiego na 4 Piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Oddajemy do ich dyspozycji ok. 1100 m2 i dodatkowo salę Kruczkowskiego (ok. 300 m2), gdzie przedstawiciele firm i instytucji mogą odpocząć, spotkać się z gośćmi i przedstawicielami mediów i władz oraz skorzystać z poczęstunku.

Na wystawie pojawią się firmy oferujące rozwiązania przeznaczone głównie dla osób niewidomych i słabowidzących, ale także dla wszystkich klientów, wśród których są i nasi podopieczni – sprzęt IT, RTV, AGD, meble, akcesoria itd.

W trakcie wystawy przedstawimy również działalność organizacji OPP i instytucji działających dla osób z dysfunkcją wzroku oraz innych osób ze specjalnymi potrzebami. Organizacje OPP i inne różnorodne instytucje wezmą udział w wystawie na specjalnych warunkach - całkowicie bezpłatnie, jeśli prowadzą swoją działalność na zasadach non-profit. Zapraszamy muzea, biblioteki, szkoły, uczelnie, fundacje, stowarzyszenia, hotele, szpitale, sanatoria, restauracje, kawiarnie, kierownictwo obiektów zabytkowych, teatrów, kin, obiektów sportowych itp.

W październiku 2024 w salach Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowali się:

• Altix sp. Z o.o. – sponsor platynowy
  • Urząd Miasta Opola
  • Uniwersytet Andrzeja Frycza Modrzewskiego
  • Stowarzyszenie Level UP
  • Główna Biblioteka Pracy i Zabezpieczenia Społecznego - Dział Zbiorów dla Niewidomych
  • Małopolska Policealna Szkoła Masażu nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Krakowie
  • Fundacja Ośrodek Praktyk Teatralno-Tanecznych TRUE
  • Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło Miejsko - Powiatowe w Olsztynie
  • Pracownia Malarska Krzysztof Majorek
  • Zakład Aktywności Zawodowej Manufaktura Pietraszki
  • Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie
  • Fundacja Kołobajki
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Opolu
  • Fundacja Challenge Europe
  • Wydawnictwo Trzecie OKO
  • Fundacja Szansa - Jesteśmy Razem
  • Świat Dotyku i Dźwięku
  • Warsaw Vision
  • Blog o Dostępności

Wystawców zainteresowanych udziałem w konferencji w kolejnych edycjach, prosimy o zgłoszenia na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizacje pożytku publicznego i instytucje niedziałające dla zysku mogą uczestniczyć w wystawie bezpłatnie.