Co roku podczas Konferencji REHA odbywa się kilkadziesiąt dyskusji, prezentacji i prelekcji, np. w roku 2022 było ich 36, a w roku 2023 niemal 60. W roku 2024 zorganizowaliśmy 6 odrębnych bloków tematycznych. SPotkania obyły się w Centrum Nauki Kopernik oraz w Pałacu Kultury i Nauki (blok A).

BLOK A: Technologia adaptacyjna i dostępnościowa w praktyce

• The Marrakesh Treaty and Access to Literature and Publications / Traktat z Marrakeszu i dostęp do literatury i publikacji - Martine Williamson, Przewodnicząca Światowej Unii Niewidomych (Nowa Zelandia)
  • Altix (Polska, Sponsor Platynowy)
  • Vispero (Holandia, Sponsor Platynowy)
  • Hands free-Ai & an introduction to the ARx vision headset / Sztuczna inteligencja i wprowadzenie do zestawu ARx Vision - David Brimer, Royal National Institute of Blind People (UK)
  • ViewPlus Technologies (USA, Sponsor Srebrny)
  • Adjusting artificial technology with the perspective of the blind Arabic users, accessibility and challenges / Dostosowanie sztucznej inteligencji do perspektywy niewidomych użytkowników arabskich, dostępność i wyzwania - Dr Zaki Ali (Egipt)
  • Introducing NOA: new AI mobility companion / Zaprezentowanie urządzenia NOA: innowacyjnego towarzysza mobilności opartego na sztucznej inteligencji - biped ai (Szwajcaria, Sponsor Srebrny)
  • Index Braille AB (Szwecja, Sponsor Srebrny)
  • Odnajdź się na kampusie Politechniki Wrocławskiej - aplikacja Cyfrowy Przewodnik Politechniki Wrocławskiej - inż. Piotr Jasiczek, Dział Dostępności i Wsparcia Osób z Niepełnosprawnościami
  • Inteligentne rozwiązania dostępowe ułatwiające funkcjonowanie osób niepełnosprawnych / Smart Home Access Solutions that Improves Functioning of Disabled People - Tedee Sp. z o.o. (Polska, Sponsor Srebrny)
  • GuideConnect - Stay independent, connected and entertained / GuideConnect – niezależność, komunikacja I rozrywka - Dolphin Computer Access (Wielka Brytania, Sponsor Brązowy) Projekt „REHA FOR THE BLIND IN POLAND 2024 – Światowe Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich” jest współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
  • Introducing Optima product / Prezentacja produktu - Optima AccessMind LLC (USA, Izrael; Startup)
  • Introducing the xBand / Prezentacja produktu xBand - xTactor (Szwecja, Startup)

Moderator: Anna Koperska

BLOK B: Medycyna na rzecz lepszego życia