Plakat promujący wydarzenie Szansa Cubing Open Warsaw 2024, które odbędzie się w dniach 21-22 września w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W centralnej części plakatu znajduje się zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki, otoczonego nowoczesnymi budynkami miasta. Na górze plakatu widać stylizowaną ikonę przedstawiającą sześcian z czerwonymi i żółtymi elementami, przypominający kostkę Rubika. Pod zdjęciem umieszczono szczegóły dotyczące wydarzenia, w tym datę, miejsce i organizatorów. Logo i nazwa sponsorów znajdują się na dole plakatuSzansa Chess and Cubing Mazovia 2024

W dniach 21-22 września w Pałacu Kultury i Nauki Fundacja zorganizowała turniej szachowy oraz turniej w układaniu kostki Rubika, pod patronatem honorowym Marszałka województwa Mazowieckiego Adama Struzika.

W turniejach brały udział osoby pełnosprawne i niepełnosprawne z Polski i Świata. Głównymi beneficjentami projektu byli mieszkańcy Mazowsza.

Szansa Chess Open Mazovia 2024: w turnieju wzięło udział ponad 246 zawodników z kilku państw, w tym z Polski, Ukrainy, Indii, Peru, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Francji, Egiptu, Kanady, Malezji. W turnieju wzięli udział arcymistrzowie i mistrzowie międzynarodowi, w tym członkowie kadr narodowych Polski. Rozegrano 2 konkurencje: Rapid i Blitz.

Szansa Cubing Open Mazovia 2024: w turnieju wzięło udział 228 zawodników z kilku państw, w tym z Polski, Islandii, Białorusi, Czech, Belgii, Indii, Republiki Południowej Afryki. Rozegrano 8 konkurencji: m.in. 3x3x3 - najmniejsza liczba ruchów; 3x3x3 - układanie wielu kostek bez patrzenia; kostka 4x4x4; kostka 2x2x2.

Opisane konkurencje były w pełni dostępne dla niepełnosprawnych, zadanie miało na celu promocję aktywności sportowej dostępnych jednocześnie dla osób pełnosprawnych i z dysfunkcją wzroku.