10 stycznia 2022 r. o godz. 15.00 w Sali Balowej Muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie odbyła się uroczystość jubileuszowa 30-lecia Fundacji Szansa dla Niewidomych pod Patronatem Honorowym oraz z osobistym udziałem Marszałek Sejmu RP, Pani Elżbiety Witek.

Z tej okazji tytułem IDOLA 30-lecia wyróżnimy wybitne osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się dla naszej organizacji i środowiska. Dzięki nim wspólnie budujemy świat otwarty dla niewidomych, świat równych szans dla obywateli słabszych, starszych, a w szczególności osób z niepełnosprawnością wzroku. Konkurs IDOL został zainicjowany w 1999 r., kiedy to wyróżniliśmy 40 osób i instytucji. Po 22 latach wspaniałego rozwoju rozszerzyliśmy jego zasięg i zorganizowaliśmy jego światową edycję. Internauci z wielu krajów wybrali Światowego IDOLA Niewidomych, którym został wybitny niewidomy Nepalczyk!

Dla naszych gości zaplanowaliśmy liczne wydarzenia i atrakcje, między innymi:

• wystąpienia gości specjalnych z Panią Marszałek na czele,
  • wystąpienia wybitnych osób niewidomych i słabowidzących oraz przedstawicieli władz i instytucji otaczających opieką osoby z niepełnosprawnościami,
  • projekcja filmu o działalności Fundacji „Źródło nadziei”,
  • koncert „Jesteśmy razem” z udziałem wybitnych niepełnosprawnych i pełnosprawnych artystów,
  • fragmenty książek Marka Kalbarczyka w wykonaniu Jerzego Zelnika,
  • smaczny poczęstunek.

Całość wydarzenia poprowadził redaktor Krzysztof Ziemiec.